PODZIM - Aktivní podzimní dovolená v Čechách | Půjčovna karavanů a obytňáků v Brně

Aktivní podzimní dovolená

České Švýcarsko „na čtyřech kolech.“

Hledáte-li tip na aktivní podzimní dovolenou či prodloužený víkend, nechte si doporučit Národní park České Švýcarsko. Prožili jsme tam s rodinkou pár krásných dní a vše máme ještě v živé paměti.

.

Poznejte hezké prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, které se nachází při hranici s Německem. Toulkami zdejší krajinou se můžete pokochat krásou "Pravčické brány", největší přírodního skalního mostu v Evropě a řadou nádherných skalních vyhlídek v okolí, tyčících se vysoko nad korunami stromů, jako i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice.  Zdejší kraj je unikátní svou florou i faunou a samotný pobyt bude blahodárný pro Vaše zdraví.

.

Zázemí pro karavan/obytné auto naleznete v některém z tamních kempů.  Intercamp Mosquito (www.mosquit.cz) končí sezonu až v prosinci 2015, tak proč to nevyužít?

.

Z Brna: 340 Km

.

.

Český ráj + Safari ve Dvoře Královém nad Labem

Český ráj leží padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami -  hrady, zámky, lidovou architekturu. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj. 

.

Mimořádná členitost krajiny s charakteristickými skalními městy, rostlinnými a živočišnými společenstvy byla hlavním motivem pro vyhlášení první chráněné krajinné oblasti v r. 1955.

.

Nechte se zlákat do „Ráje“ a navštivte Prachovské skály, Hruboskalsko, Cipískovu stezku, hrad Kost, Trosky nebo zámek Hrubá Skála, jeskyni Postojna či naučnou Zlatou stezku a další zajímavá místa.  Věřte tomu, že se nebudete nudit.

.

http://www.cesky-raj.info/

.

Doporučujeme „zakempovat v kempu Sedmihorky, který se nachází na strategickém místě v srdci Českého ráje a je otevřený po celý rok (hlavní sezona od 1.4. do 31.10.2015).  Krásné místo a velmi dobrá kvalita služeb jistě potěší.

.

http://www.campsedmihorky.cz/

.

Z Brna: 290 Km

.

.

Safari Dvůr Králové nad Labem

Poznejte Africké safari, navštivte savanu, prodírejte se deštným pralesem nebo objevujte tajemství života korálového útesu. Propadněte kouzlu rozlehlých pastvin Afrického safari přímo mezi volně se pasoucími stády zeber a antilop.
.

Čeká vás přes 2 300 zvířat, největší kolekce afrických zvířat v Evropě, tajemná žirafa okapi, zcela nové Tropické bažiny, Africká savana, Vodní světy a dalších 12 unikátních expozic. Blíž ke zvířatům už to nejde. Na zvířata si tu téměř sáhnete. Bude vás od nich dělit pouze příkop nebo sklo. Žádné mříže. Nikdy tu není hlava na hlavě, nemusíte se mačkat. ZOO Dvůr Králové je totiž mnohem větší, než si myslíte. Kochejte se v klidu velkými výběhy.
.
Užijte si zážitkové programy. Připraví vám tu den, na který se nezapomíná. Můžete třeba nahlédnout do zoo Zadními vrátky nebo se stát Ošetřovatelem v zoo na den.

.

Ubytování rozhodně doporučujeme v Kempu areálu Safari:

.

http://www.safarikemp.cz/cs/

.

V Safari Kempu - jediném zařízení svého druhu v Evropě, můžete antilopy a zebry pozorovat přímo ze svého karavanu/obytného vozu. Budete si připadat jako na dovolené v Africe, vychutnáte si tichou pohodu přímo v zoo a budete usínat v okamžiku, když se šelmy probouzejí!

.

Kemp je otevřený celoročně.

.